Bill Gates Tarım Bakanlığı'na Dadanmış

Bir firma ürettikleri ile insanları zehirleyecek, pestisitle kanser edecek veya kısır yapacak, bir başkası domuz veya kan ekleyecek, biri 'zeytinyağı yemeyin kanser yapar' diyecek, biri gıdanın mahiyetini bozacak vs... Siz de bunları haber yaptığınızda, bilimsel olmadığı iddiasıyla 50 bin lira gibi âfâkî bir cezaya maruz kalacaksınız ama bu rezaletlere imza atanlar elini kolunu sallayarak dolaşacak.

Çok sayıda AK Partili mebusun imzasını taşıyan ve TBMM'ye sunulan kanun teklifini daha önce yazmıştık. Teklif, tali komisyon olan Adalet Komisyonu'nun kararı beklenmeden apart topar Tarım Komisyonu'ndan geçirildi. Hem de TBMM çatısı altındaki kişilere yakışmayacak galiz cümlelerle.


Hakaret ve aşağılamalar havada uçuştu. Aşağılananlardan biri de Cumhurbaşkanlığı Gıda ve Sağlık Politikaları Kurulu Üyesi İbrahim Saraçoğlu'ydu. Aşağılamaya maruz kalan diğer isim ise Canan Karatay'ken, isimsiz mağdurlar da Dr. Yavuz Dizdar, Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'ydı.


Aşağılayanların gıda, tıp ve beslenmeyle ilgili bir bilgisi var mı? Yok. Ama eleştirdikleri ise bu konunun mütehassısları. Üstelik alay ettikleri Saraçoğl