Hindu Terörü, Virüsü Aratıyor!

Ana akım Hint medyası, defalarca Tebliğ Cemaati üyelerinin “koronavirüs süper dağıtıcıları” olduğu haberleri yayınladı. Korona ile mücadele edemeyen Hindistan, hem hedef şaşırtarak virüsü gündeminden düşürme hem de Müslüman avını yaygınlaştırma yoluna gitti.

Müslümanlara karşı büyük bir kin besleyen Hindistan yönetimi, ülkedeki 200 milyon Müslüman’ı vatandaşlık yasasının dışında tutmuş, bunu protesto eden Müslümanlara karşı başlatılan kanlı eylemleri de desteklemişti. Ülkede sadece Şubat ayında 53 Müslüman yaşadığı evlerde, camilerde ya da sokak ortasında öldürüldü. Katliamlara güvenlik güçleri de destek verdi. Irkçı devlet başkanı Modi ise Twitter üzerinden barış mesajları vermekle yetindi.

1 milyardan fazla nüfusa sahip ülkede bugüne kadar virüs kaynaklı 12 bin vak’a ve 405 ölüm kaydedildi. Fakat bu rakam ülkedeki demokratik grupların hiçbirine inandırıcı gelmiyor. Yerel kaynaklar, hastanelerin Müslüman hastaları kabul etmediğini, Müslüman bölgelere gıda ve temel ihtiyaç malzemesi gönderilmediğini, dahası göndermeye çalışanların da engellediğini kaydediyor.

8 Bin Müslüman İçin İnsan Avı Başladı

Mart ayında Delhi’de yapılan yasal bir kongreye 8 bin Müslüman katıldı. Ülkedeki en büyük Müslüman cemaatlerden biri olan Tebliğ Cemaati tarafından yapılan kongre, Hindular tarafından “ülkeye koronayı getiren cihad eylemi” olarak lanse edilince yeni bir insan avı başlatıldı. Polis, kongreye katılanları ihbar edenlere para ödülü vereceğini açıkladı. Irkçı Hindular ise, Müslümanların koronayı cihad silahı olarak kullandığını iddia ederek saldırılar başlattı. Hatta Müslümanlar için “Korona hastası kılığında canlı bombalar” suçlaması yapıldı.

Türkiye’de bir kesim tarafından umrecilere yapılan “hedef gösterme” faaliyeti, Hindistan’da da Tebliğ Cemaatine karşı yapılıyor. “CoronaJihad”, “CoronaTerrorism” ve “CoronaBombsTablighi” gibi hashtag’ler, Hindistan sosyal medyasında trend oldu. Ana akım Hint medyası, defalarca Tebliğ Cemaati üyelerinin “koronavirüs süper dağıtıcıları” olduğu haberleri yayınladı. Korona ile mücadele edemeyen Hindistan, hem hedef şaşırtarak virüsü gündeminden düşürme hem de Müslüman avını yaygınlaştırma yoluna gitti.

Kaynak: Şahin, Tevfik, “Korona’nın bile kurtaramadığı hayatlar”, Gerçek Hayat Dergisi, 1017. Sayı, Sayfa 10-11, Nisan 2020

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör